🔍 Rozšírenie ČSFD pre nástroj PopClip

Jeden zo starších príspevkov o rozšírení pre môj obľúbený nástroj PopClip, vďaka ktorému môžete vyhľadávať filmy ČSFD pár kliknutiami.

Poznámka: Pôvodný príspevok je z roku 2013.

Nedávno som podľahol čaru hodnotenia filmov v Česko-Slovenskej filmovej databáze. Dôvody boli prosté – mám rád filmy. Často som si však nemohol spomenúť na tie, ktoré ma skutočne zaujali. A to najmä vtedy, keď sa ma niekto opýtal či nemám v rukáve tip na fajn snímok. Teraz má každý z obľúbencov pridelené hodnotenie a ak si náhodou nemôžem spomenúť na jeho názov, tak aspoň viem, kde hľadať. Schválne, spomeniete si v ktorom trháku sa Freder zamiluje do Márie?  

Tento článok však nebude tak celkom o filmoch.

Keďže som teraz s ČSFD kamarát a využívam ju častejšie, chcelo to nejakú fintu, aby som nemusel klasicky, zdĺhavo vyhľadávať (⌘+L – do vyhľadávania zadať názov filmu a zaň pridať csfd – Enter – a až následne vybrať výsledok vyhľadávania) filmy, na ktoré narazím na webe. Jasné, First World Problems. Kope z vás sa to nemusí zdať ako zdĺhavý proces, iným ako jediná možnosť ako vyhľadávať a ďalší si asi kladú otázku “O čom to preboha píše?!”. Možno za to môže moja lenivosť, možno chuť hľadať efektívnejšie a prívetivejšie riešenia pre na prvý pohľad jednoznačné postupy, no nenechalo ma to chladným.

Už nejaký ten piatok používam podarený nástroj PopClip, ktorý sa zobrazí vždy, keď označíte nejaký text. Vtedy sa objaví popup okno s možnosťami ako napríklad Vyhľadať, Vystrihnúť, Kopírovať, Vložiť či Preložiť a vy následne vyberiete akciu, ktorú chcete vykonať. Jednoducho, rýchlo, pohodlne a bez použitia klávesnice. 

Jej pravá sila však spočíva v rozšíreniach, ktoré z nej robia ohromne užitočného pomocníka. Sú bezplatné a na stránkach aplikácie ich momentálne nájdete 94 – dostupné sú rozšírenia ktoré text upravia, transformujú či preložia, tiež také, ktoré vyhľadávajú na populárnych webových službách alebo spolupracujú s inými aplikáciami, resp. službami. Ich inštalácia je jednoduchá a samozrejme – môžete si napísať svoje vlastné rozšírenia a uľahčiť tak akúkoľvek činnosť. Napríklad vyhľadávanie údajov o filmoch v ČSFD ✌🏻

Ak sa vám zapáčilo moje rozšírenie, môžete si ho stiahnuť na nasledovnom odkaze.